brak-zdjecia

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

 

Od dzisiaj tj. 28 stycznia 2015r. od godz. 15:00 rusza nabór uczestników do ogólnopolskiego programu edukacyjno-sportowego Energa Sailing. Dzieci urodzone w latach 2006 – 2008, które zgłoszą się do udziału w programie uczestniczyć będą bezpłatnie w zajęciach żeglarskich prowadzonych na przystani UKS ŻEGLARZ przy ul. Osobowickiej 70. Zajęcia odbywać się będą od marca do grudnia (z wyłączeniem lipca i sierpnia) od poniedziałku do piątku w godz. 17-20 raz w tygodniu dla każdego uczestnika. W lipcu dla 20 najbardziej aktywnych i utalentowanych uczestników zorganizowany zostanie 10-cio dniowy obóz/półkolonia. Celem programu skierowanego do najmłodszych dzieci jest zachęcenie do rozpoczęcia żeglarskiej przygody, którą po zakończeniu programu będą mogły kontynuować w istniejących szkółkach i klubach żeglarskich.

Rekrutacja 100 uczestników programu odbędzie się w dwojaki sposób:

  1. 50% uczestników (50 osób w regionie) pochodzić będzie z naboru otwartego polegającego na bezpośrednim zgłoszeniu poprzez stronę internetową programu.
  2. 50% uczestników (50 osób w regionie) wyłonionych zostanie z naboru przeprowadzanego przez wybrane w drodze konkursu szkoły podstawowe.

Nabór internetowy poprzez stronę internetową Energa Sailing trwać będzie do 22 lutego lub do wyczerpania miejsc. Więcej informacji na temat programu i rekrutacji uzyskać można na stronie internetowej http://www.edu.energasailing.pl/energa-sailing-edukacja-informacje-ogolne-26.html oraz u regionalnego koordynatora Andrzeja Cebrata pod adresem mailowym wroclaw@pya.org.pl .

W program zaangażowani są między innymi zawodnicy Kadry Narodowej w żeglarstwie z brązowym medalistą Igrzysk Olimpijskich Przemysławem Miarczyńskim na czele. Pełnią oni rolę Patronów województw i uczestniczą w niektórych zajęciach programu tworząc ENERGA Sailing Team. Patronem regionalnym programu we Wrocławiu został Piotr Kula – czołowy polski zawodnik w klasie Finn, Olimpijczyk z Londynu, wielokrotny Mistrz Polski.

 

Polski Związek Żeglarski już od kilku lat prowadzi program w następujących województwach: małopolskim, mazowieckim, pomorskim, warmińsko-mazurskim, wielkopolskim, zachodniopomorskim. Od 2015r programem objęte zostało również województwo dolnośląskie.

Patronat nad programem objął Minister Sportu i Turystyki.

 

.

Mariusz Czarnecki

Dodaj komentarz